Įžangoje, kuri trukdavo 10-15 minučių, pateikdavome informacijos apie zombius, robotus ir kt. Norėjome sujungti kiną, literatūrą, mokslą, patyrinėti kažkokį reiškinį, fenomeną, žanrą įvairiais aspektais ir iliustracijai pademonstruodavome filmą“, - pasakojo laidos sumanytojas.

Penkerius metus gyvavusi laida tapo kultine – vos tik jai pasirodžius susiformavo nemažas ištikimų žiūrovų ratas. Filmus, kurie buvo rodomi, atrinkdavo pats R. Maskoliūnas – nemažai jų atkeliaudavo iš Didžiosios Britanijos.

„Yra toks posakis – kas nedraudžiama, tas yra leistina. Kadangi tuo metu tai buvo leistina – tai ir mes naudojomės tuo. Aišku, per daug nepiktnaudžiavome, nukirpdavome titrus, kita vertus, parengdavome savotišką pristatymą. Iš pradžių rodydavome filmus iš videotekų su rusišku įgarsinimu, aš juos pergarsindavau lietuviškai. Po to gerinome kokybę, kėlėme kartelę vis aukščiau, gaudavome filmų originalus, aš pats pradėjau versti tekstus iš anglų kalbos į lietuvių“, - apie savotišką piratavimą tais laikais kalbėjo R. Maskoliūnas.

Vaizdo reportaže pamatysite unikalių kadrų iš legendine tapusios laidos archyvo bei išgirsite pasakojimą apie jos kūrimo užkulisius iš paties „Videokauko“ vedėjo ir rengėjo R. Maskoliūno lūpų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (131)